Monday 3 July 2017

GG 2017 Markers by Customeeple

Everything is neatly packed...

...and all the explanations are written at the back.This time I will be reviewing Customeeple's tokens for GG2017. The set contains:

Tym razem będę recenzował zestaw tokenów od Customeeple do GG 2017. W jego skład wchodzi:

- 2 Stash objectives (50 mm)
- Informant silhouette (30 mm)
- 5 Cut Head markers (30 mm)
- 5 Evidence markers (30 mm)
- 5 Accused markers (20 mm)
- 5 Marked for Death (20 mm)
- 5 Spotted Markers (20 mm)
The variety of designs and colors is striking at first glance. The tokens are made from thick fluorescent methacrylate and the designs are etched onto them. Each of the markers is easily recognizable and it's easy to tell what it is supposed to represent. The sizes vary from 20 mm to 50 mm and they are fully compatible with Malifaux. 
There are three markers that stand out in particular due to their nifty design. The 30mm Informant marker is made from MDF so it requires some painting. Once it's done, a silhouette of an elegant man putting his finger to his lips can be glued on top of that. It is a clever design as it keeps the marker visible and doesn't hamper gaming experience. The silhouette is thin enough not to block any movement and it corresponds really well with the description of the Strategy.

Zróżnicowanie kolorystyki i designy poszczególnych markerów od razu rzuca się w oczy. Tokeny są zrobione z twardego fluorescencyjnego plastiku i mają od góry wyryte wzory. Każdy z markerów jest łatwy do rozpoznania i bez problemu można określić co reprezentuje. Rozmiary wahają się od 20 do 50 mm, a wszystkie są w pełni kompatybilne z Malifaux.
Trzy z markerów warto wyróżnić za zmyślny design. 30mm marker informatora jest wykonany z MDFu, a więc wymaga malowania. Jak już się to zrobi, można na niego nakleić sylwetkę elegancko ubranego mężczyzny, który przykłada palec do ust. To naprawdę inteligentne rozwiązanie, które pozwala na to, żeby marker był dobrze widoczny, ale w żaden sposób nie ogranicza przyjemności z gry. Sylwetka jest na tyle wąska, że nie będzie blokowała żadnego ruchu, a dodatkowo świetnie oddaje opis tej strategii w grze.


The other two that I was impressed by were the Stash Markers. They're also made from MDF and feature this thin, detailed element that I wrote about in my previous review of Customeeple's base inserts. The assembly is a bit complicated but it's not too hard. I strongly suggest using a PVA type of glue as it dries slowly and makes it possible to correct any mistakes you might make at this stage. 
The chests look really good and are clearly visible on the table.

Pozostałe dwa, które zrobiły na mnie wrażenie to markery zapasów. Też są wykonane z MDFu i mają ten cienki, pełen detali element o którym pisałem w mojej poprzedniej recenzji wkładów do podstawek. Skłądanie ich do kupy jest nieco skomplikowane, ale też nie powinno sprawiać za duzo problemów. Zdecydowanie polecam używanie kleju PVA, ponieważ schnie wolniej i łatwo daje się poprawić ewentualne błędy popełnione na tym etapie. Skrzynki wyglądają naprawdę dobrze i łatwo je zauważyć na stole.


As always, I recommend using either airbrush or many layers of thinned down paint while working on elements made from MDF. It absorbs paint so you must take it into account while working on these markers. 
Overall, I really like this set and highly recommend it for boosting your gaming experience in GG 2017. Visually, the design is very impressive and the tokens are also very functional. You can order the whole set here.

Jak zawsze, polecam stosowanie aerografu lub też wielu warstw rozcieńczonej farby przy pracy nad tymi elementami. Wchłaniają farbę więc trzeba to mieć na uwadze podczas pracy.
Podsumowując, bardzo podoba mi się ten zestaw i mogę go polecić, na pewno jeszcze bardziej poprawi wrażenia z gry na GG 2017. Wizualnie design jest bardzo ładny a dodatkowo tokeny są bardzo funkcjonalne. Cały zestaw można zamówić w tym miejscu.


Even the little one can't resist the lure of goodies from Customeeple...

2 comments:

 1. Co prawda markerów obecnie nie potrzebuję, ale dobrze wiedzieć, że są. Dzięki za recenzję :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Większość tych markerów nie jest niezbędna do gry (poza Informant i Stash, które muszą być w jakiś sposób w grze), ale po prostu ułatwiają śledzenie akcji na bieżąco.
   I dzięki za komentarz :)

   Delete

Note: only a member of this blog may post a comment.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...