Tuesday 20 December 2016

An Audience With The Queen #6 Aeslin


I am that merry wanderer of the night.
William Shakespeare, "A Midsummer's Night Dream"


Aeslin is Titania's chief adviser and a model that I don't think I will ever field in an actual game...
She has some abilities similar to the Autumn Knights (mainly Hard to Wound + 1 and The Course of Autumn, which causes all engaged enemy models to perform a Wp 13 duel or gain Slow). Aeslin is an Expert in Casting and can discard a nearby friendly Scheme Marker to avoid randomization while firing into engagement. 
Her attack actions don't have an impressive damage spread but they allow her to place more Scheme Markers (and Titania and her friends like them a lot) or put Slow on enemies. She has two (0) actions, one of which allows her to discard a friendly Scheme Marker and force a - to all Ca duels on all enemy models within 6'. The other one may be very useful under some specific circumstances as it makes all friendly models within 6' immune to pushes and makes it impossible to place them as a result of enemy actions. Overall, Aeslin has decent synergy with the rest of the themed crew but I will probably still choose Widow Weaver over her as those -1 to Wp duels should make Titania's crew more efficient.
As far as painting goes, there isn't really much to write about. The major part of her model consists of a tree bark-like armor and there is only some skin showing. Despite that, for some reason I struggled with painting this miniature. Anyway, she is finally ready and I can start working on Titania.


Aeslin to główna doradczyni Titanii i figurka której pewnie nigdy nie użyję w grze...
Ma umiejętności podobne do innych Jesiennych Rycerzy (przede wszystkim Hard to Wound +1 i Jesienna Klątwa, wywołująca test Wp 13 u wszystkich związanych z nią w walce przeciwników - nieudany test oznacza Slow). Aeslin jest ekspertką w rzucaniu czarów i może odrzucić pobliski Scheme Marker, żeby nie losować celu strzelając do walczących w zwarciu modeli.
Jej ataki nie mają imponujących obrażeń, ale pozwalają jej położyć więcej Scheme Markerów (a Titania i jej przyjaciele bardzo to lubią) lub też nałożenie Slow na wrogie modele. Posiada również dwie akcje za (0). Jedna z nich pozwala jej na odrzucenie Scheme Markera położonego wcześniej przez przyjazny model i wywołanie - do wszystkich pojedynków na Ca u przeciwnika. Druga może być potencjalnie bardzo przydatna w pewnych okolicznościach, ponieważ daje wszystkim modelom z ekipy w promieniu 6 cali odporność na pushe i przestawienia modeli w wyniku akcji przeciwnika. Podsumowując - Aeslin ma niezłą synergię z resztą tematycznej ekipy ale i tak pewnie będę zamiast niej wybierał Widow Weaver ponieważ to -1 do Wp powinno sprawić, że cała ekipa będzie funkcjonowała bardziej efektywnie.
Jeśli chodzi o malowanie to nie ma tak naprawdę dużo do napisania. Główna  część modelu to koro-podobny pancerz, spod którego wystaje tylko trochę skóry. Pomimo tego, z jakiegoś powodu zmagałem się z malowaniem figurki. Najważniejsze, że jest już gotowa i mogę w końcu zająć się Titanią.

4 comments:

  1. Bardzo fajny, oryginalny model. No i w dodatku świetnie pomalowany :)

    ReplyDelete
  2. Japoński horror normalnie;-) Nice!

    ReplyDelete
  3. Zgadzam się w pełni, cała ta ekipa jest delikatnie w mangowym klimacie. W przyszłym tygodniu postaram się wrzucić zdjęcia kompletu.

    ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...